Časté dotazy

Většinu odpovědí kolem tepelných čerpadel pro bytové domy najdete na:

http://www.magazinostrava.cz/moderni-bydleni.222/tepelna-cerpadla-pro-bytove-domy-v-otazkach-a-odpovedich-ostrava-a-okoli.194.html

... další...

Jsou tepelná čerpadla použitelná pouze pro novostavby nebo je lze použít i při rekonstrukcích?

Ekologická rekonstrukce vytápění pomocí tepelného čerpadla je možná. Naše vysokoteplotní H-řada tepelných čerpadel s výstupní teplotou do topného systému 65 °C umožňuje i použití stávajících radiátorů. Pro zajištění maximální účinnosti je nutná přesná analýza objektu. Pokud možno je nutno přezkoušet vstupní teplotu do systému, zda je postačující. V ideálním případě po dobu 1 roku zkoušejte snižovat výstupní teplotu ze stávajícího kotle. Současně otevřete na maximum termostatické ventily. V mnoho objektech se totiž zjistí, že teplota 55 °C je postačující. V případě, že je vyžadována vyšší teplota než 65 °C je nutno izolovat plášť budovy.

Některé mýty o tepelných čerpadlech

 • Jedná se o novinku, nevyzkoušený systém
  Princip tepelného čerpadla byl popsán již v 19. Století. V zemích Západní Evropy je tisíce bytových domů vytápěno tepelnými čerpadly již více než 30 let.
 • Tepelná čerpadla nedokážou vytopit celý bytový dům
  Tepelná čerpadla Alpha Innotec jsou konstruována na velké výkony, bez problému dokážou vytvořit vodu o teplotě 65°C.
 • Ale pro reálnou potřebu je toto zbytečně vysoká teplota, která neúměrně zvyšuje provozní náklady domu.
  Pro extrémně nízké teploty (-20°C) se samočinně spouští bivalentní (doplňkový) zdroj tepla. Není to kvůli tomu, že by to čerpadlo nezvládlo, ale kvůli nízkým provozním nákladům a životnosti zařízení. Jedná se o systém, který pracuje naprosto samostatně a vysoce efektivně.
 • Vzduchová tepelná čerpadla jsou příliš hlučná
  Vzduchová čerpadla značky Alpha Innotec jsou vnitřní jednotky. V rámci celého projektu Energetického fondu ČR je placena i stavební část, tudíž i akustické stěny, které hluk dokonale pohltí.
 • V trubkách je možnost usazení bakterie Legionella
  Tato bakterie se zničí při teplotě 65°C. Uvnitř čerpadla je zařízení, které provede proplach takto horkou vodou automaticky v nastaveném intervalu a bakterii spolehlivě zničí. Tento interval trvá 1 hodinu a nenavyšuje tak provozní náklady domu.
 • V nejvyšších patrech není dostatečný tlak a teplá voda je k dispozici až po delší době
  Toto řeší systém nové kotelny, konkrétně cirkulační čerpadlo, které je v našem projektu navrženo tak, aby i v posledních patrech byla teplá voda k dispozici ihned a v dostatečném tlaku.
 • Při špičce spotřeby teplé vody (nejčastěji večer) je teplé vody nedostatek
  Energetické projekt vaší kotelny řeší tento problém instalací dostatečného množství zásobníků teplé vody, takže je i v době největší špičky k dispozici teplá voda bez sebemenšího kompromisu.

ROČNÍ ÚSPORA
panelového domu

Panelový dům o 32 bytech po revitalizaci se spotřebou 1040 GJ zaplatil za teplo a ohřev TUV
761 360 Kč což činí 732 Kč/GJ.

Za stejnou spotřebu tj. 1040 GJ by s tepelným čerpadlem zaplatil
260 253 Kč tj. 250 Kč/GJ

Kontakt:

Nádražní 118, 702 00, Ostrava

+420 731 198 620

+420 608 344 322

info@alphateplo.cz

IČ: 278 41 341, DIČ: CZ27841341
C 31204 vedená u Krajského soudu v Ostravě

 

Dále by Vás mohlo zajímat

Systém řešení AlphaTeplo ušetří Vaše výdaje za vytápění. Počáteční náklady na pořízení tepelného čerpadla se Vám brzy vrátí. Stát poskytuje na tepelná čerpadla dotace, ale jen ve státní správě. Před realizací tepelného čerpadla se nejdříve poraďte s odborníkem, jaký typ tepelného čerpadla je pro Vás nejvhodnější. Zajímavé je srovnání tepelného čerpadla a plynového kotle.