Náklady

Každý člověk jistě přemýšlí, jak zastavit neustále rostoucí náklady na teplo a elektřinu. Tato úloha se navíc jeví jako neřešitelná, neboť energetické společnosti neustále varují před dalším a dalším zdražováním energií. Jak z toho ven?

Existuje několik možností, jak zvyšující se ceny za energie snížit na únosnou mez. Tou nejefektivnější, která se výrazně promítne do vaší finanční situace směrem k lepšímu, je pořídit pro bytový dům tepelné čerpadlo.

Prvotní náklady do tepelného čerpadla jsou vyšší a možná odradí některé zájemce. Ovšem ti opravdoví zájemci, kteří mají snahu si o tepelných čerpadlech pro bytové domy zjistit co nejvíce informací, o jejich principu, fungování, a především návratnosti, si nakonec tepelné čerpadlo pro bytové domy pořídí z důvodu mnoha výhod, které tato technologie nabízí.

Tepelné čerpadlo pro bytové domy vedle plynového kotle nebo elektřiny představuje nejvyšší investice v položce pořizovacích nákladů, ovšem s nejnižšími provozními náklady.

Návratnost investice

Co se týče tepelného čerpadla pořízeného do bytových domů, zde se od samotné počáteční investice odečtou investice vložené do konvenčního zdroje tepla, kterým může být např. plynový kotel, elektrokotel, apod., a pak lze jednoduše z předpokládaných úspor a s ohledem na změny cen energií spočítat návratnost.

Co se týče starších domů, kde dochází ke změně zdroje tepla a kde tedy chybí počáteční investice do konvenčního zdroje tepla, je návratnost dána jen počáteční investicí a úsporou.

Měli byste vědět, že tím, že si pořídíte tepelné čerpadlo do vašeho bytového domu, získáte sazbu D56, což je sazba, která zaručuje nižší cenu za 1 kWh elektrické energie.

ROČNÍ ÚSPORA
panelového domu

Panelový dům o 32 bytech po revitalizaci se spotřebou 1040 GJ zaplatil za teplo a ohřev TUV
761 360 Kč což činí 732 Kč/GJ.

Za stejnou spotřebu tj. 1040 GJ by s tepelným čerpadlem zaplatil
260 253 Kč tj. 250 Kč/GJ

Kontakt:

Nádražní 118, 702 00, Ostrava

+420 731 198 620

+420 608 344 322

info@alphateplo.cz

IČ: 278 41 341, DIČ: CZ27841341
C 31204 vedená u Krajského soudu v Ostravě

 

Dále by Vás mohlo zajímat

Systém řešení AlphaTeplo ušetří Vaše výdaje za vytápění. Počáteční náklady na pořízení tepelného čerpadla se Vám brzy vrátí. Stát poskytuje na tepelná čerpadla dotace, ale jen ve státní správě. Před realizací tepelného čerpadla se nejdříve poraďte s odborníkem, jaký typ tepelného čerpadla je pro Vás nejvhodnější. Zajímavé je srovnání tepelného čerpadla a plynového kotle.