Typy tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo vzduch – voda

Tento typ tepelného čerpadla je vhodný pro ty, který nemají kolem svého domu dostatečně velký pozemek pro zemní kolektor. Tento topný systém je možné navrhnout s radiátory nebo s podlahovým vytápěním. Navíc ušetříte peníze na hloubení vrtu.

Tepelné čerpadlo země – voda

Tepelné čerpadlo země – voda má nejvyšší účinnost ze všech ostatních typů čerpadel. Vedení pro čerpání tepla je uloženo do zemního kolektoru nebo do vrtu. Jaká bude hloubka vrtu, bude souviset s požadovaným výkonem tepelného čerpadla. Vrt je ale dražší než kolektor a ne každý je ochoten dát do čerpadla víc peněz, než je nutné. Zemní kolektor se usazuje na větší plochu nezastavěného pozemku, která ale musí být větší, než je vytápěná nemovitost. Zde se zřejmě vyplatí si připlatit a využít vrtu.

Tepelné čerpadlo voda – voda

Jestliže máte na zahradě nebo v blízkosti domu studnu, je tento typ tepelného čerpadla právě pro vás vhodný. Voda protéká výparníkem tepelného čerpadla a následně se vrací zpátky do země.

Tepelné čerpadlo vzduch – vzduch

Toto tepelné čerpadlo získává teplo ze vzduchu. Vyšší účinnost má tento typ tepelného čerpadla v jižních oblastech naší republiky, kde se celoročně vyšší průměrná teplota. Tepelné čerpadlo vzduch - vzduch se používá především pro vytápění pasivních domů.

ROČNÍ ÚSPORA
panelového domu

Panelový dům o 32 bytech po revitalizaci se spotřebou 1040 GJ zaplatil za teplo a ohřev TUV
761 360 Kč což činí 732 Kč/GJ.

Za stejnou spotřebu tj. 1040 GJ by s tepelným čerpadlem zaplatil
260 253 Kč tj. 250 Kč/GJ

Kontakt:

Nádražní 118, 702 00, Ostrava

+420 731 198 620

+420 608 344 322

info@alphateplo.cz

IČ: 278 41 341, DIČ: CZ27841341
C 31204 vedená u Krajského soudu v Ostravě

 

Dále by Vás mohlo zajímat

Systém řešení AlphaTeplo ušetří Vaše výdaje za vytápění. Počáteční náklady na pořízení tepelného čerpadla se Vám brzy vrátí. Stát poskytuje na tepelná čerpadla dotace, ale jen ve státní správě. Před realizací tepelného čerpadla se nejdříve poraďte s odborníkem, jaký typ tepelného čerpadla je pro Vás nejvhodnější. Zajímavé je srovnání tepelného čerpadla a plynového kotle.